ERZURUM NARMAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şekerli Ortaokulu Dadaşlar Kodluyor Yarışmasında Jürileri Etkileyip Ayakta Alkışlandılar

Şekerli Ortaokulunun Robotik Kodlama ve Proje Ekibi Gıdıllar 2.si düzenlenen Dadaşlar Kodluyor Robotik Kodlama ve Proje Yarışması´nda jüriyi etkilemeyi başardı.
Şekerli Ortaokulu Dadaşlar Kodluyor Yarışmasında Jürileri Etkileyip Ayakta Alkışlandılar

04.05.2019 tarihinde Saat:08.00´da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen turnuvaya ilçemizi temsil etmek için Şekerli Ortaokulu öğrencileri katıldı. 30 okulun 800 öğrencinin katıldığı turnuvada öğrencilerimiz kıyasıya mücadele etti.

Yarışma Robotik performans ve tasarım, Proje ve Özdeğerler olmak üzere 3 aşamalı gerçekleştirildi.Birinci kategoride robotları parkurda yarıştıran öğrenciler ikinci kategoride de sıfır atık projesiyle ilgili hazırladıkları projelerini sundular. Sonuncu kategoride ise değerler eğitimi ile ilgili sunumlar yaptılar.

Enerji A.Ş’nin koordinatörlüğünde yürütülen yarışmada öğrencilerimiz tasarladıkları robotların belirlenen parkuru 150 saniye gibi kısa bir süre içerisinde tamamlamaları istenildi. Robot performansında heyecanına yenik düşen öğrencilerimiz proje sunumlarında ve özdeğerler jürisindeki sunumlarında güven tazelediler.

Proje ve özdeğerler jürisini sunumlarıyla ve özgün fikirleriyle etkilemeyi başaran öğrencilerimiz bu sene ikincisi düzenlenen yarışmaya ilk kez katılmalarına rağmen 30 okulun katıldığı yarışmada ödül alabilen 6 okuldan biri olarak turnuvanın prestijli ödülü olan İlham Verici Takım Şampiyonluk ödülüne layık görüldü.

Turnuvada başarıyla ilçemize dönen Şekerli Ortaokulu robotik kodlama ve proje ekibi Gıdılları ve takım koçu Şekerli Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Rıdvan DUMAN´ı başarılarından dolayı tebrik ediyor. Bu başarının ilçemize örnek olmasını diliyoruz.

05-05-201905-05-201905-05-201905-05-201905-05-2019

Narman İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü Narman / ERZURUM - 0442 741 20 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.