ERZURUM NARMAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Narman Anadolu Lisesi Öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında Projelerini Sergilediler

NarmanAnadolu Lisesi öğrencileri TÜBİTAK´ın destekleriyle bu yıl ilki düzenlenen TÜBİTAK 4006 bilim fuarı sergisi için yıl içerisinde başlayıp çalışarak hazırladıkları projelerini sergilediler.
Narman Anadolu Lisesi Öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında Projelerini Sergilediler

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından Narman Anadolu Lisesi Müdürü Ercan Yaman yaptığı konuşmada, “Bilim fuarları öğrenmeye istekli merak eden araştırmacı bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarı genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır” dedi.
Açılışını İlçe Kaymakamı Murat Eren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Yavuz”un yaptığı sergiyi İlçe Emniyet Amiri Mehmet Bağış, diğer daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş ilgiyle gezdiler. Sergiyi gezen İlçe Kaymakamı Murat Eren’e öğrenciler hazırladıkları projeleri hakkında açıklamalarda bulundular.
Narman Anadolu Lisesi bu yıl ilki düzenlenen TÜBİTAK 4006 bilim fuarına Fizik dalında 6 Proje, edebiyat dalında 2 proje, Tarih alanında 1 proje, Matematik alanında 4 proje, Kimya alanında 2 proje, biyoloji alanında 4 proje, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında 1 proje, Coğrafya alanında 4 proje, İngilizce alanında 1 proje, Bilgisayar alanında 1 proje olmak üzere toplam 26 proje, 50 öğrenci 15 danışman öğretmen nezaretinde çalışmalarını sergilediler.

 

Narman İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü Narman / ERZURUM - 0442 741 20 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.