ERZURUM NARMAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kasım Ayı Dögep Etkinliği

Kasım ayı eylem planı kapsamında ilçemizdeki dkab ve meslek dersleri öğretmenleri 14 Kasım tarihinde toplandı. Toplantıda Peygamber Efendimizin eğitim anlayışı, ilim öğrenmeye ve eğitime verdiği önem ve eğitim-öğretim metotları vb. konular hakkında fikirler alındı.
Kasım Ayı Dögep Etkinliği

Kasım ayı eylem planı kapsamında ilçemizdeki dkab ve meslek dersleri öğretmenleri 14 Kasım tarihinde toplandı. Toplantıda Peygamber Efendimizin eğitim anlayışı, ilim öğrenmeye ve eğitime verdiği önem ve eğitim-öğretim metotları vb. konular hakkında fikirler alındı.Mahmut Özçelik Bedir Savaşı sonucunda esirleri serbest bırakılma koşullarından birininde 10 müslümana okuma-yazma öğretilmesi olmasından dolayı Peygamberimizin eğitime önem verdiğine dikkat çekti.Sonra suffe,cami sohbetleri,kadınların eğitimi gibi konulara değinildi.  Kasım ayında gerçekleştirilen etkinlikler ile toplantı devam etti. Toplantıya konuk olarak katılan Müftü Bey Peygamberimiz ve aile hayatı hakkında örneklendirmelerde bulundu.Ardından Mevlid-i Nebi haftası dolayısıyla yarışmalar yapıldığını ve ödüllendirme olduğunu söyledi.İkinci dönem ortaokullar arasında yarışmalar olacağı kararlaştırıldı.Ve toplantı bitirildi. Mevlid-i Nebi haftasında okulların yaptığı etkinlikler aşağıda belirtilmiştir; Salih Zeki Dilek Ortaokulu: Hadis ezber yarışması,Pano çalışması,1 salavat 1 çikolata adlı etkinlik İmam Hatip Ortaokulu:Mevlid-i Nebi Proğramı,Pano Çalışması Sütpınar Ortaokulu:Salavat Ağacı 18 Mart Ortaokulu:Mevlid-i Nebi Proğramı, Bilgi yarışması, Pano çalışması Şekerli Ortaokulu:Hadis Yarışması,Salavat etkinliği Narman Anadolu Lisesi: Mevlid-i Nebi Proğramı,Pano Çalışması,Gül dağıtımı,Çikolata ve kandil simiti dağıtımı, Salavat etkinliği.

Narman İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü Narman / ERZURUM - 0442 741 20 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.