ERZURUM NARMAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf OKUMUŞ´un 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf OKUMUŞ´un 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf OKUMUŞ´un 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı

 2015-2016 eğitim-öğretim 1.yarıyılı 22 Ocak 2016 Cuma günü sona erecek olup, öğretmen ve öğrencilerimiz 2 haftalık sömestri tatiline gireceklerdir.

 

Saygıdeğer Veliler,

Karnelerini alacak ve bir dönemin hasadını siz velilerimizle paylaşacak çocuklarımıza samimi ve hoşgörülü davranalım, başkalarıyla kıyaslamayalım. Karne notları iyi de olsa, kötü de olsa sevgimizin karneye bağlı olmadığını, sonucu ne olursa olsun onları seveceğimizi vurgulayalım ve bunu davranışlarımızla da belli edelim. Gerektiğinde abartıya kaçmamak kaydıyla ödüllendirelim. Karşılarında olmayalım, onlarla birlikte çözüm yolları aramaya çalışalım.

Çocuklarımızın; kendilerine, çevresine, ülkesine ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmelerinde gösterdiğiniz çabalarınız için sizlere teşekkür ediyorum.

 

Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım,

Eğitim ve öğretimde başarının sırrı, bilgiyi verenle alan (öğretmen-öğrenci) arasındaki sevgi, saygı, anlayış ve güvenin derecesine bağlıdır. Hiç şüphesiz bunların gerçekleşmesi de zamanı verimli kullanma ve sağlıklı iletişim kurulması ile mümkündür.

“Bilgelik mesleği” olarak kabul gören bir mesleğin mensupları olarak öğrencilerinize hedef ve gaye aşılayarak, takdir ve teşvik ederek, öz güven kazandırarak, sorumluluk bilinciyle onları yeteneklerine göre yönlendirerek hayata hazırladığınız için siz değerli yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

 

Sevgili Öğrenciler,

Başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayın. Sizleri iyi yetişmiş birer fert olarak modern bilime dayalı bilgi üreten ve bu bilgiyi paylaşabilen, gelişen teknolojiyi kullanabilen ve öz güveni yüksek bireyler olarak görmekten büyük mutluluk duymaktayız.

Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi, saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir dönemin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sömestri tatili süresince  kitap okumaya zaman ayırmalısınız. Ayrıca, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de  yer vermelisiniz. Eğitimin  hayat boyu süren dinamik bir süreç olduğunu unutmayınız.

 

Bu duygularla; bütün öğretmen ve öğrencilerimizin gönüllerince bir sömestri tatili geçirmelerini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

                                             Yusuf OKUMUŞ

                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü

Narman İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü Narman / ERZURUM - 0442 741 20 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.